תפריט

טיולים והכנה לצבא

army (2)טיולים

הטיולים והניווטים ברחבי הארץ מהווים חלק משמעותי בתוכנית החינוכית. אנו מבקשים לאהוב את הארץ ולהכיר מקרוב את נופיה, אנשיה ומצוקותיה. תחום אהבת הארץ והטיולים במכינה תופס חלק משמעותי ומגיע לכדי חודשיים בשנה, במהלכם החניכים יוצאים לסדרות על פי אזורים, שבועות ניווט, שבוע ירושלים, מסע אתגרי ומסע מסכם.

הכנה לצבא

המכינה רואה חשיבות עליונה בשרות בצה"ל ורואה את תפקידה להביא את החניכים מוכנים לשירות הצבאי פיזית ומנטאלית, ומלאי מוטיבציה.
אנו מחנכים לשירות מתוך שליחות ומחויבות, בתפקיד משמעותי, משפיע ותורם. אנו שמים דגש על הגעה לתפקידי פיקוד וקצונה תוך מיצוי היכולת והפוטנציאל האישי.

תכנית ההכנה לצה"ל:

המכינה מעודדת ומכשירה את חניכיה לשירות משמעותי בצה"ל בתפקידי הליבה במערך הקרבי, בחינוך, במודיעין ועוד. בכל תפקיד, המכינה מעודדת הגעה לתפקידי פיקוד וקצונה.

פיתוח כושר קרבי – במכינה מתקיימים שלושה עד ארבעה מדס"ים בשבוע על ידי צוות המכינה ומדריך ומדריכה מוסמכים ומנוסים (הקבוצה מתחלקת לכושר קרבי ולכושר לחיים).

תכנים עיוניים – מתקיימים שיעורים ושיחות על נושאי צבא ומוסר, מנהיגות בצבא, מלחמות ישראל, שיחות קבוצה על השירות, התמודדות ערכית ושליחות.

אירועי שיא:

–          שבוע הכנה לצבא הכולל לימוד עיוני ומעשי

–          שבוע ניווטים

–          שבוע מסע אתגרי הבנוי על ניווטים ומשימות בתנאי חוסר ודאות בעומס פיזי גבוה.

–          מפגשים עם מפקדים בכירים, נציגי יחידות בצבא, ביקור בבסיסים ועוד.

בנוסף, צוות המכינה מלווה את החניכים בתהליך המיון והאיתור על מנת למצות את יכולתם ותרומתם לצבא.

צוות טיולים והכנה לצבא

הצוות אחראי על ניהול והדרכת כל הטיולים ולוקח חלק חשוב בתחום ההכנה לצבא כולל ניהול אירועי השיא בתחום, מעקב וליווי בתהליך המיון והאיתור של כל חניך, ועזרה לצוות בהעברת המדס"ים.